Ceremonia Ho’oponopono pochodzi z Huny, czyli starożytnej filozofii hawajczyków. Polega na głębokim oczyszczaniu duchowym. Przy czym oczyszczając daną sytuację ulega poprawie poprzez oczyszczanie zarówno dana kwestia, jak i nasza psychika i ciało. Działa ona zawsze wszechstronnie, tzn. że oczyszczając siebie oczyszczamy również nasze otoczenie, przodków, ludzi wokół nas.

Aby przeprowadzić proces musimy zdawać sobie sprawę, że to my kreujemy swoje życie, a wszystko i wszyscy, którzy pojawiają się na naszej drodze są odpowiedzią na nasze myśli, przekonania. Myśli, podobnie jak słowa i wszystko co nas otacza, również my sami są energią, więc myśląc o czymś, czymkolwiek nieświadomie wysyłamy energię, która do nas wraca. Nikt i nic w naszym życiu nie pojawia się przypadkowo. W ten sposób kreujemy. Wszystko to ma głęboki, wielowymiarowy sens.

W procesie opieramy się tylko o energię miłości. Podczas ceremonii Ho’oponopono wszelkie obniżone energie neutralizuję i przemieniam w wysoko wibrującą enerię miłości. Podczas ceremoni łączymy się z najsilniejszą energią bezwarunkowej miłości Stwórcy wszystkiego co jest, również z przodkami, wszystkimi, którzy na nasze życie, na daną kwestię mogą i mają lub kiedykolwiek mieli jakikolwiek wpływ.

Technika ta stosowana może być na dowolne obszary naszego życia: związki, relacje, finanse, zdrowie, wszelkie przeszkody, nawet na zwierzęta i rośliny (bo wszystko jest energią). Nie potrzebujemy też wiedzieć dlaczego problem zaistniał, nie musimy znać przyczyn. Liczy się tylko, że jest. Do stosowania tej metody nie ma żadnych przeciwskazań, musimy być po prostu gotowi, a to zwykle najtrudniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *